ME 2014-2018

x Třída už není na škole

Studenti:

Třídní učitelka: Mgr. Adéla Nová

Vzdělání a řemeslo 2017

Střední škola a Základní škola Vimperk v Nerudově ulici se již tradičně zúčastnila výstavy Vzdělání a řemeslo. Letošní 23. ročník výstavy se uskutečnil na českobudějovickém výstavišti od středy 22. do pátku 24. listopadu. Veletrh byl nejširší přehlídkou středních škol, učilišť, vyšších odborných škol a dalších typů škol v celé České republice. V rámci jednotlivých expozic mohli žáci a rodiče získat informace o náplni studia na dané škole nebo se zeptat studentů na jejich osobní zkušenosti. Střední škola a Základní škola Vimperk pojala svou expozici jako virtuální realitu.

Virtuální realita

Studenti oborů ME si nově mohou ve svém volném čase zahrát hry na speciálním počítačovém zařízení, které slouží k zobrazování virtuální reality. Zařízení se skládá hned z několika částí - virtuální brýle, které si uživatel nasadí na hlavu, 2 dálkové ovladače a 2 senzory pohybu. Kombinace těchto přídavných zařízení společně s potřebnými aplikacemi vtáhne uživatele přímo do centra dění. To znamená, že se mohou dívat na 360° videa na známém webu YouTube, zahrát si speciální 360° hry a nebo rozvíjet své kreativní myšlení v aplikaci s tvorbou obrazců v prostoru.

Mgr. Kateřina Koubová

Naše škola pořádala v sobotu 11. listopadu 2017 den otevřených dveří. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si školní rádio Epigon, vyzkoušet práci televizních moderátorů, projet se s RC modely, prohlédnout si drony a mnoho dalšího. Žáci se svými učiteli předváděli svařovací simulátor, 3D manipulátor na výrobu plošných spojů, ale i sportovní zázemí a vybavení školy. Otevřena byla také nová učebna pro obor Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení a Instalatér, kde zájemci o obor viděli například solární kolektory, tepelná čerpadla či olejové a plynové kotle.

Burza škol Vimperk 2017

Naši studenti čtvrtého ročníku oboru Mechanik-elektrotechnik se 03.10. zúčastnili burzy škol ve Vimperku. Pro zájemce převážně devátých tříd byla připravena ukázka naší práce s počítači, programováním LED pásků nebo práce s greenscreenem a technologií klíčování.

Exkurze do JE Temelín

10. února 2017 se třídy ME2 a ME3 maturitního oboru Mechanik elektrotechnik ze Střední školy a Základní školy Vimperk vydaly pod vedením ing. Václava Heinzla a pana Miroslava Fučíka, který řídil mikrobus, do jaderné elektrárny Temelín. Hned u vstupu nás paní průvodkyně nasměrovala na selfie point v informačním středisku, kde se mohl každý zájemce vyfotit u jaderného reaktoru. Následovaly odborné informace o funkci elektrárny a o jejích komponentech. Po přednášce jsme měli možnost nahlédnout do mlžné komory, kde byla vidět radiace v běžné krajině.

Výlet do České televize

Na sedmnáctý leden byla naplánována exkurze do České televize v Praze. Protože jsme se na výlet hodně těšili, byla krátce před sedmou hodinou celá naše třída nastoupena před školou a společně s ředitelem  školy Ing. Lubomírem Pichlerem a učitelem odborného výcviku panem Danielem Tomáškem vydali na cestu.

Vzdělání a řemeslo 2016

Letošní 22. ročník výstavy se uskutečnil na českobudějovickém výstavišti od středy 23. do pátku 25. listopadu 2016. Veletrh byl nejširší přehlídkou středních škol, učilišť, vyšších odborných škol a dalších typů škol v celé České republice. V rámci jednotlivých expozic mohli žáci a rodiče získat informace o náplni studia na dané škole nebo se zeptat studentů na jejich osobní zkušenosti.

Představení řemesel

vedení školy

Pod názvem „Představení řemesel“ proběhla od 7. do 11. listopadu 2016 v prostorách školy prezentace studijních a učebních oborů Střední školy a Základní školy Vimperk. Pozvání přijalo celkem 244 žáků devátých tříd ze čtrnácti základních škol a ze dvou speciálních škol z našeho regionu.