EZP 2

Třída je stále na škole

Den řemesel

Přijďte s námi oslavit Den dětí na Den řemesel. Jedná se o tradiční akci naší školy, kde se hravou formou seznámíte s technickými řemesly. Pro letošní rok máme opět připravenou řadu novinek, které se vám jistě zalíbí. Své si zde najdou návštěvníci ve věku 5-99 let.
Více informací najdete u události na Facebooku.

Vzdělání a řemeslo 2017

Střední škola a Základní škola Vimperk v Nerudově ulici se již tradičně zúčastnila výstavy Vzdělání a řemeslo. Letošní 23. ročník výstavy se uskutečnil na českobudějovickém výstavišti od středy 22. do pátku 24. listopadu. Veletrh byl nejširší přehlídkou středních škol, učilišť, vyšších odborných škol a dalších typů škol v celé České republice. V rámci jednotlivých expozic mohli žáci a rodiče získat informace o náplni studia na dané škole nebo se zeptat studentů na jejich osobní zkušenosti. Střední škola a Základní škola Vimperk pojala svou expozici jako virtuální realitu.

Virtuální realita

Studenti oborů ME si nově mohou ve svém volném čase zahrát hry na speciálním počítačovém zařízení, které slouží k zobrazování virtuální reality. Zařízení se skládá hned z několika částí - virtuální brýle, které si uživatel nasadí na hlavu, 2 dálkové ovladače a 2 senzory pohybu. Kombinace těchto přídavných zařízení společně s potřebnými aplikacemi vtáhne uživatele přímo do centra dění. To znamená, že se mohou dívat na 360° videa na známém webu YouTube, zahrát si speciální 360° hry a nebo rozvíjet své kreativní myšlení v aplikaci s tvorbou obrazců v prostoru.