Instalace solárních panelů

V rámci odborného výcviku si žáci třetího ročníku oboru EZP vyzkoušeli instalaci solárních panelů na střechu naší školy. Do připravené konstrukce od jiných oborů naší školy vyvrtali naši žáci několik děr, do kterých následně vložili šrouby a připevnili samotné solární panely. V praxi tak využili svých zkušeností z předchozí výuky při práci s vrtačkou, používáním šroubů a dokonce i část teoretické výuky - matematiky při měření rozměrů, aby byly otvory na správném místě. Vše se podařilo zvládnout během 4 hodin včetně přestávky na svačinu. Žáci sami nad svou prací přemýšleli a diskutovali nad možnými alternativami upevnění a díky pečlivé práci našich žáků drží panely na svém místě. Příjemným bonusem byl pěkný výhled na okolí ze školní střechy, který se jen tak nikomu nenaskytne.

Solární panely nyní budou sloužit jak pro výrobu elektřiny, tak jako pomůcka pro další výuku. Žáky oboru EZP navíc čeká výroba regulátorů a měničů k panelům u závěrečné zkoušky.