Virtuální realita

Napsal/a: 
František Martan

Studenti oborů ME si nově mohou ve svém volném čase zahrát hry na speciálním počítačovém zařízení, které slouží k zobrazování virtuální reality. Zařízení se skládá hned z několika částí - virtuální brýle, které si uživatel nasadí na hlavu, 2 dálkové ovladače a 2 senzory pohybu. Kombinace těchto přídavných zařízení společně s potřebnými aplikacemi vtáhne uživatele přímo do centra dění. To znamená, že se mohou dívat na 360° videa na známém webu YouTube, zahrát si speciální 360° hry a nebo rozvíjet své kreativní myšlení v aplikaci s tvorbou obrazců v prostoru. Tam mohou studenti v rámci prostorového kreslení chodit kolem jimi nakresleného objektu a přímo se podívat na nejmenší detaily. Narozdíl od programů určených pro práci se 3D objekty v klasickém 2D je tato technologie doslova revoluční. Přináší uživateli mnohem jednodušší ovládání a navíc díky pohybovým senzorům celý pohled na prostor ovládá uživatel, takže i nezkušený člověk lehce pochopí principy ovládání.