Vzdělání a řemeslo 2017

Napsal/a: 
Petr Krejsa

Střední škola a Základní škola Vimperk v Nerudově ulici se již tradičně zúčastnila výstavy Vzdělání a řemeslo. Letošní 23. ročník výstavy se uskutečnil na českobudějovickém výstavišti od středy 22. do pátku 24. listopadu. Veletrh byl nejširší přehlídkou středních škol, učilišť, vyšších odborných škol a dalších typů škol v celé České republice. V rámci jednotlivých expozic mohli žáci a rodiče získat informace o náplni studia na dané škole nebo se zeptat studentů na jejich osobní zkušenosti. Střední škola a Základní škola Vimperk pojala svou expozici jako virtuální realitu. Připravena byla herní zóna, kde si mohli zájemci vyzkoušet 3D brýle, s ukázkami virtuální reality. Své řemeslo předvedly v praxi také žáci oboru instalatér a návštěvníci expozice měli možnost otestovat své svářečské umění na svářecím simulátoru. Žáci školy zajišťovali po celou dobu výstavy také ozvučení hlavního podia a videoprojekci. Zájemci o studium na vimperské Nerudovce, kteří se nemohli výstavy Vzdělání a řemeslo zúčastnit, mohou navštívit školu v kterýkoliv den po předchozí telefonické domluvě.

Autorem těchto nádherných fotek je student 4. ročníku oboru ME - Vlastimil Sufčák