Den otevřených dveří

Napsal/a: 
Mgr. Kateřina Koubová

Naše škola pořádala v sobotu 11. listopadu 2017 den otevřených dveří. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si školní rádio Epigon, vyzkoušet práci televizních moderátorů, projet se s RC modely, prohlédnout si drony a mnoho dalšího. Žáci se svými učiteli předváděli svařovací simulátor, 3D manipulátor na výrobu plošných spojů, ale i sportovní zázemí a vybavení školy. Otevřena byla také nová učebna pro obor Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení a Instalatér, kde zájemci o obor viděli například solární kolektory, tepelná čerpadla či olejové a plynové kotle. Nahlédnout mohli i do tesařských a pokrývačských dílen, nebo na pracoviště výuky zemědělských a lesnických oborů.

Zájemci o obor Kadeřník – vizážista mohli navštívit nové školní kadeřnictví v Nádražní ulici 236 ve Vimperku. Které si přijel prohlédnout i poslanec ing. Jan Bauer. Den otevřených dveří probíhal také na pracovišti v Prachaticích. V kosmetickém a kadeřnickém salonu se mohli návštěvníci nechat nalíčit, upravit si vlasy či vyzkoušet masáž rukou. Naše žákyně zde předváděly denní, večerní a extravagantní líčení a přípravu denních i společenských účesů.

Žáci oboru Kuchař – číšník, výživový poradce připravili ochutnávku výrobků studené kuchyně a několik variant jak prostřít slavnostní tabuli. Ve Vimperku byla otevřena školní restaurace Sv. Rafael, kde se podávalo svatomartinské menu.