Vzdělání a řemeslo 2016

Napsal/a: 
Petr Krejsa

Střední škola a Základní škola Vimperk v Nerudově ulici se již tradičně zúčastnila výstavy Vzdělání a řemeslo.

Letošní 22. ročník výstavy se uskutečnil na českobudějovickém výstavišti od středy 23. do pátku 25. listopadu 2016. Veletrh byl nejširší přehlídkou středních škol, učilišť, vyšších odborných škol a dalších typů škol v celé České republice. V rámci jednotlivých expozic mohli žáci a rodiče získat informace o náplni studia na dané škole nebo se zeptat studentů na jejich osobní zkušenosti.

Střední škola a Základní škola Vimperk pojala svou expozici jako odpočinkové místo. Připravena byla kavárna, herní zóna a své řemeslo předvedly v praxi naše kadeřnice. O hudbu, moderování a doprovodný program se během výstavy staral moderátor pořadu Drive Jakub Ouvín

V doprovodném programu, který jsme připravili pro návštěvníky naší expozice, vystoupili youtubeři MadBros a bikeři, kteří si říkají Ridewheel.

Žáci školy zajišťovali po celou dobu výstavy také ozvučení hlavního podia a videoprojekci.

Zájemci o studium na vimperské Nerudovce, kteří se nemohli výstavy Vzdělání a řemeslo zúčastnit, mohou navštívit školuv kterýkoliv den po předchozí telefonické domluvě.

Níže přikládáme video, které pro vás sestříhal student třetího ročníku oboru ME Tomáš Marek: