Nový ředitel školy

Mgr. Kateřina Koubová

Od 1. srpna 2018 má Střední škola a Základní škola Vimperk nové vedení. Ředitelem školy se po Ing. Lubomíru Pichlerovi stal Ing. Petr Žuravský. Na škole doposud působil na pozici pedagoga pro instalatérské obory. Díky svým dlouhodobým praktickým zkušenostem, předával žákům kvalitní znalosti a dovednosti.

„Škola by měla být otevřenou a všestranně komunikující institucí, jejímž hlavním a společným posláním je předávání vědomostí a zkušeností svým žákům,“ řekl ředitel školy Ing. Petr Žuravský.

Dopravní stipendium

Chceme podpořit dostupnost odborného vzdělávání i pro žáky ze širšího okolí, formou příspěvku na dopravu. Studenti prvního ročníku vybraných oborů u nás mohou dostat roční jízdenku společnosti GW Train Regio a.s. na dopravování se do školy. Jízdenka se vztahuje na tratě Strakonice - Volary, České Budějovice - Černý Kříž, Číčenice - Nové Údolí.

Vzdělání a řemeslo 2017

Střední škola a Základní škola Vimperk v Nerudově ulici se již tradičně zúčastnila výstavy Vzdělání a řemeslo. Letošní 23. ročník výstavy se uskutečnil na českobudějovickém výstavišti od středy 22. do pátku 24. listopadu. Veletrh byl nejširší přehlídkou středních škol, učilišť, vyšších odborných škol a dalších typů škol v celé České republice. V rámci jednotlivých expozic mohli žáci a rodiče získat informace o náplni studia na dané škole nebo se zeptat studentů na jejich osobní zkušenosti. Střední škola a Základní škola Vimperk pojala svou expozici jako virtuální realitu.

Virtuální realita

Studenti oborů ME si nově mohou ve svém volném čase zahrát hry na speciálním počítačovém zařízení, které slouží k zobrazování virtuální reality. Zařízení se skládá hned z několika částí - virtuální brýle, které si uživatel nasadí na hlavu, 2 dálkové ovladače a 2 senzory pohybu. Kombinace těchto přídavných zařízení společně s potřebnými aplikacemi vtáhne uživatele přímo do centra dění. To znamená, že se mohou dívat na 360° videa na známém webu YouTube, zahrát si speciální 360° hry a nebo rozvíjet své kreativní myšlení v aplikaci s tvorbou obrazců v prostoru.

Mgr. Kateřina Koubová

Naše škola pořádala v sobotu 11. listopadu 2017 den otevřených dveří. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si školní rádio Epigon, vyzkoušet práci televizních moderátorů, projet se s RC modely, prohlédnout si drony a mnoho dalšího. Žáci se svými učiteli předváděli svařovací simulátor, 3D manipulátor na výrobu plošných spojů, ale i sportovní zázemí a vybavení školy. Otevřena byla také nová učebna pro obor Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení a Instalatér, kde zájemci o obor viděli například solární kolektory, tepelná čerpadla či olejové a plynové kotle.

Burza škol Vimperk 2017

Naši studenti čtvrtého ročníku oboru Mechanik-elektrotechnik se 03.10. zúčastnili burzy škol ve Vimperku. Pro zájemce převážně devátých tříd byla připravena ukázka naší práce s počítači, programováním LED pásků nebo práce s greenscreenem a technologií klíčování.

Exkurze do JE Temelín

10. února 2017 se třídy ME2 a ME3 maturitního oboru Mechanik elektrotechnik ze Střední školy a Základní školy Vimperk vydaly pod vedením ing. Václava Heinzla a pana Miroslava Fučíka, který řídil mikrobus, do jaderné elektrárny Temelín. Hned u vstupu nás paní průvodkyně nasměrovala na selfie point v informačním středisku, kde se mohl každý zájemce vyfotit u jaderného reaktoru. Následovaly odborné informace o funkci elektrárny a o jejích komponentech. Po přednášce jsme měli možnost nahlédnout do mlžné komory, kde byla vidět radiace v běžné krajině.

Výlet do České televize

Na sedmnáctý leden byla naplánována exkurze do České televize v Praze. Protože jsme se na výlet hodně těšili, byla krátce před sedmou hodinou celá naše třída nastoupena před školou a společně s ředitelem  školy Ing. Lubomírem Pichlerem a učitelem odborného výcviku panem Danielem Tomáškem vydali na cestu.