Instalace solárních panelů

V rámci odborného výcviku si žáci třetího ročníku oboru EZP vyzkoušeli instalaci solárních panelů na střechu naší školy. Do připravené konstrukce od jiných oborů naší školy vyvrtali naši žáci několik děr, do kterých následně vložili šrouby a připevnili samotné solární panely. V praxi tak využili svých zkušeností z předchozí výuky při práci s vrtačkou, používáním šroubů a dokonce i část teoretické výuky - matematiky při měření rozměrů, aby byly otvory na správném místě. Vše se podařilo zvládnout během 4 hodin včetně přestávky na svačinu.

Den řemesel

Přijďte s námi oslavit Den dětí na Den řemesel. Jedná se o tradiční akci naší školy, kde se hravou formou seznámíte s technickými řemesly. Pro letošní rok máme opět připravenou řadu novinek, které se vám jistě zalíbí. Své si zde najdou návštěvníci ve věku 5-99 let.
Více informací najdete u události na Facebooku.

Nový ředitel školy

Mgr. Kateřina Koubová

Od 1. srpna 2018 má Střední škola a Základní škola Vimperk nové vedení. Ředitelem školy se po Ing. Lubomíru Pichlerovi stal Ing. Petr Žuravský. Na škole doposud působil na pozici pedagoga pro instalatérské obory. Díky svým dlouhodobým praktickým zkušenostem, předával žákům kvalitní znalosti a dovednosti.

„Škola by měla být otevřenou a všestranně komunikující institucí, jejímž hlavním a společným posláním je předávání vědomostí a zkušeností svým žákům,“ řekl ředitel školy Ing. Petr Žuravský.

Dopravní stipendium

Chceme podpořit dostupnost odborného vzdělávání i pro žáky ze širšího okolí, formou příspěvku na dopravu. Studenti prvního ročníku vybraných oborů u nás mohou dostat roční jízdenku společnosti GW Train Regio a.s. na dopravování se do školy. Jízdenka se vztahuje na tratě Strakonice - Volary, České Budějovice - Černý Kříž, Číčenice - Nové Údolí.

Vzdělání a řemeslo 2017

Střední škola a Základní škola Vimperk v Nerudově ulici se již tradičně zúčastnila výstavy Vzdělání a řemeslo. Letošní 23. ročník výstavy se uskutečnil na českobudějovickém výstavišti od středy 22. do pátku 24. listopadu. Veletrh byl nejširší přehlídkou středních škol, učilišť, vyšších odborných škol a dalších typů škol v celé České republice. V rámci jednotlivých expozic mohli žáci a rodiče získat informace o náplni studia na dané škole nebo se zeptat studentů na jejich osobní zkušenosti. Střední škola a Základní škola Vimperk pojala svou expozici jako virtuální realitu.

Virtuální realita

Studenti oborů ME si nově mohou ve svém volném čase zahrát hry na speciálním počítačovém zařízení, které slouží k zobrazování virtuální reality. Zařízení se skládá hned z několika částí - virtuální brýle, které si uživatel nasadí na hlavu, 2 dálkové ovladače a 2 senzory pohybu. Kombinace těchto přídavných zařízení společně s potřebnými aplikacemi vtáhne uživatele přímo do centra dění. To znamená, že se mohou dívat na 360° videa na známém webu YouTube, zahrát si speciální 360° hry a nebo rozvíjet své kreativní myšlení v aplikaci s tvorbou obrazců v prostoru.

Mgr. Kateřina Koubová

Naše škola pořádala v sobotu 11. listopadu 2017 den otevřených dveří. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si školní rádio Epigon, vyzkoušet práci televizních moderátorů, projet se s RC modely, prohlédnout si drony a mnoho dalšího. Žáci se svými učiteli předváděli svařovací simulátor, 3D manipulátor na výrobu plošných spojů, ale i sportovní zázemí a vybavení školy. Otevřena byla také nová učebna pro obor Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení a Instalatér, kde zájemci o obor viděli například solární kolektory, tepelná čerpadla či olejové a plynové kotle.

Burza škol Vimperk 2017

Naši studenti čtvrtého ročníku oboru Mechanik-elektrotechnik se 03.10. zúčastnili burzy škol ve Vimperku. Pro zájemce převážně devátých tříd byla připravena ukázka naší práce s počítači, programováním LED pásků nebo práce s greenscreenem a technologií klíčování.